PŘÍBĚH

 

Módní značka MAKY vznikla v roce 2014 jako celoživotní splněný sen jedné mladé ženy.

 

Značka MAKY je zde pro všechny, avšak není pro každého. Především je zde pro ty, kteří hledají něco víc než jen oblečení. Nejde jen o to koupit si šaty nebo oblek na míru. Jde o ten pocit, když si na sebe obléknete dokonale padnoucí model, který vás zosobňuje a splňuje vaše požadavky a představy.

 

Je zde pro muže, kteří se nespokojí s málem, a pro ženy, které chtějí od života víc.

BYLO NEBYLO..

 

Říká se, že na počátku všech geniálních vynálezů byla myšlenka. Já nejsem génius, ani vědec. Jsem snílek a na začátku mého příběhu byl SEN.

 

Celý život jsem byla vedená úplně jiným směrem, než je umělecký. Můj otec, kterého si nadevše vážím, jakožto zarytý fotbalista, ze mě chtěl mít světovou tenisovou hráčku. V podstatě jsem nyní měla hrát finále Wimbledonu proti Lucii Šafářové a nejlépe ještě vyhrávat čtyřhry s Nicole Vaidišovou. Talent sice byl, ale jakmile v něčem nemáte srdce, nemůžete nikdy vyhrát.

 

 

Po neúspěšném zakončení tenisové kariéry jsem odcestovala studovat do USA – nejprve střední a nakonec i nějaký čas vysokou školu. Bohužel americký vysokoškolský život nebyl zrovna, jak se říká, můj „cup of tea“ kvůli velmi omezeným pracovním možnostem mimo školní aktivity. Měla jsem pocit, že stojím na místě a nikam se neposunuji. Takže jsem po ani ne semestru přestoupila na úžasnou soukromou školu do Prahy s americkým typem studia UNYP – University of New York in Prague. Víkendové studium v kombinaci s pracovním vytížením, a řekněme si to upřímně, s trochou času navíc, kdy se mladý člověk potřebuje najít a škola mu v tom brání, ze mě udělaly snad nejdelší studentku na této fakultě. Nicméně, po krásných šesti studijních letech, se ze mě stal Bachelor of Business Administration. Třikrát hurá..

Musím však říci, že největší školou pro mě byla a stále je pracovní zkušenost u firmy AMF Reece, kde jsem se za pět let dostala od brigádníka až po vedoucí obchodního oddělení. Tady jsem se naučila, že škola vás naučí teorii, ale vše začne dávat smysl až v reálném světě businessu. A že pokud si myslíte, že toho máte moc a už toho víc nejde zvládnout, život vám naloží ještě víc, abyste si dokázali, že to přece jen jde a nic není nemožné.

Život vám zadarmo nic nedá, nic kromě příležitostí a náhod. A moc náhod najednou už není náhoda. Když si toto uvědomíte, pak je čas se zvednout (jak říká můj otec: je čas se nasr*t, zatnout zuby a porazit svět), chytnout se příležitosti a už se jí nepustit.

Když jsem začala pracovat pro německou módní značku s Made-to-measure technologií, začala jsem se seznamovat s dlouholetými prostějovskými tradicemi krejčovského umění a přímou čarou jsem se konečně dostala o krok blíž ke svému snu – tvořit a navrhovat šaty, oblékat jak ženy, tak muže, aby se cítili sami se sebou spokojení a sebevědomí, zkrášlovat svět nejen navenek, ale tímto i uvnitř. Protože spokojení, šťastní lidé roznáší radost dál.

 

Nejsem studovaná módní návrhářka, ale kdysi jsem slyšela, že člověk je tím, na co myslí od chvíle, kdy ráno vstane, a o čem sní, když jde v noci spát. O své módní značce jsem snila doslova ve dne v noci od svých – co si pamatuji. Sport mě naučil, že prohra se musí umět přijmout, ale nikdy by se s ní člověk neměl smířit, a že pokud se bojíte vyhrát, nikdy nevyhrajete. Největším soupeřem člověka je on sám. Když budete chtít překonat sami sebe, jen tak vás něco nezastaví.

 

A to dělám, snažím se překonat sebe samu. Vzala jsem jednu, druhou a třetí náhodu, a udělala z ní módní značku se zakázkovým krejčovstvím MAKY. Jednoduše, a někdy o dost složitěji, si plním svůj sen.

 

Největším darem jsou pro mě moji zákazníci, kteří odcházejí spokojení a znovu se vracejí. To je důkazem, že něco dělám dobře a že to má smysl.

 

Tímto děkuji všem, kteří se se mnou podílíte na mém příběhu.